چرا باید از بیمه ایران شخص ثالث خودرو خود را تهیه کنیم ؟

دلایل زیر را که بخوانید خود شما هم تایید خواهید کرد که بهتر و با صرفه تر است که بیمه خودرو خود را از بیمه ایران تهیه نمایید .

سابقه بیمه ایران

شرکت سهامی بیمه ایران بیش از هشتاد سال است که در کشور ایران سابقه فعالیت دارد و اکثر خودروهای کشور تحت پوشش بیمه ایران هستند همین قدمت و سابقه و اطمینان خاطر از فعالیت این شرکت باعث می گردد که اکثر هموطنان عزیز بیمه ایران را به عنوان شرکت بیمه خود انتخاب نمایند و بیمه های خود را در این شرکت صادر کنند.

مراکز پرداخت خسارت

شرکت سهامی بیمه ایران در سراسر کشور دارای مراکز پرداخت خسارت است همین مزیت باعث می گردد تا بیشتر هموطنان عزیز بیمه ایران را انتخاب نمایند . برای مثال شما با خانواده  برای تفریحات به یکی از شهرهای شمالی کشور مسافرت کرده اید متاسفانه در آن شهر دچار حادثه می شوید که یا باید خسارت دریافت کنید و یا باید خسارت پرداخت نمایید اگر بیمه شما بیمه ایران باشد می توانید در همان شهر کارهای بیمه ای و خسارتی خود را انجام دهید ولیکن اگر بیمه سایر شرکت ها را دارا باشید معمولا باید به مراکز استان برای دریافت خسارت و کارهای خسارتی خود مراجعه کنید همین صرف زمان و ماندگاری شما در آن شهر  و هزینه های که متقبل می شوید معمولا داشتن بیمه های سایر شرکت ها بیمه را برای شما بسیار گرانتر و هزینه بر تر می نماید.

بیمه ایران با داشتن 182 واحد پرداخت خسارت نسبت به سایر شرکت‌های بیمه تعداد مراکز پرداخت خسارت بیشتری داردو همین مزیت به نفع شما بیمه گذاران عزیز است.

خسارت سیار

بیمه ایران دارای خسارت سیار است که شرایط ارزیابی خسارت بیمه های شخص ثالث را بصورت سیار فراهم کرده است .بعد از وقوع حادثه با یک تماس با خسارت سیار ( 09668 ) کارشناسان ارزیاب خسارت سر صحنه حادثه حاضر می شوند و روند پرداخت خسارت با سهولت بیشتری صورت می پذیرد.همین مزیت در وقت و هزینه های شما بسیار بسیار صرفه جویی خواهد کرد .

پوشش کامل بیمه نامه

با توجه به افزایش قیمت خودرو ها می توان به راحتی در نظر گرفت که بایک تصادف خسارت قابل توجهی امکان دارد بوجود بیاید .که این خسارات در برخورد با خودروهای لوکس که امروز تردد آنها نیز بیشتر شده است به مراتب سنگین تر و بیشتر است لذا تهیه یک بیمه شخص ثالث با پوشش کامل و مناسب که در زمان بروز حادثه بتوان خسارت کامل را از محل آن پرداخت نموددر این برهه از زمان اهمیت زیادی داردو به زبان ساده تر لازم و ضروری است.

شرکت سهامی بیمه ایران با توان مالی بالا و قدمت بیش از هشتاد و چند سال این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که سقف پوشش مالی بیمه ثالث خود را تا سقف  320 میلیون تومان انتخاب و به شما ارائه دهد

 خرید آنلاین بیمه

 هم اکنون امکان خرید آنلاین و دریافت استعلام بیمه شخص ثالث ایران از طریق سایت از بیمه فروش مهیا گردیده است که به شما کمک می کند که بدون مراجعه و صرف هزینه های اضافی  بعد از بررسی شرایط و پوشش های مناسب سفارش و خریداری کنید

حق بیمه، بیمه شخص ثالث بیمه ایران

حق بیمه پایه هرساله توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران که سازمان ناظر بر شرکت های بیمه است تعیین می گردد و مواردی از جمله نرخ دیه سالانه که هر ساله قوه قضاییه آن را مشخص و اعلام می نماید و نوع خودرو ، تعداد سلیندر خودرو در تعیین مبلغ آن دخالت دارد .

اما این مبلغ نهائی حق بیمه شخص ثالث خودرو نبوده و عواملی از جمله کاربری خودرو ، تخفیف عدم خسارت ، سقف پوشش های بیمه نامه و جرائم دیر کرد  در حق بیمه نهایی تاثیر دارند.

کاربری خودرو :

مسلما تردد خودرو تاکسی به مراتب بیشتر از یک خودرو شخصی در طول سال است همین کاربری تاکسی ریسک خطر تصادف  را بیشتر می نماید در نتیجه حق بیمه یک خودرو تاکسی به مراتب بیشتر از یک خودرو شخصی است

حق بیمه ، بیمه شخص ثالث  برای وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، تاکسی و مسافرکش شخصی درون‌شهری، و سواری کرایه و مسافرکش شخصی برون‌شهری،  بیشتر از حق بیمه وسایل نقلیه سواری عادی است.

تخفیف عدم خسارت

هرساله که شما از بیمه شخص ثالث خود استفاده ننماید و خداروشکر حادثه ای نداشته باشید شرکت بیمه ایران تخفیفاتی را برای شما بصورت درصد که در بیمه نامه قابل مشاهده است در نظر می گیرد که این تخفیفات حداکثر هفتاد درصد است و قابل انتقال از خودرو فروش رفته شده به نام شما به خودرو تازه خریداری شده نیز می باشد و همچنین آن را می توانید به خودرو پدر،مادر و همسر و فرزند انتقال بدهید

تعهدات بیمه:

منظور از تعهدات بیمه نامه همان حداکثر سقف تعهدات مالی برای پرداخسارات مالی در بیمه شخص ثالث و سقف پرداخت تعهدات جانی برای پرداخت خسارات جانی می باشد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث:

داشتن بیمه شخص ثالث برای دارندگان وسائط نقلیه اجباری است در نتیجه نداشتن بیمه و دیر تمدید نمودن بیمه شخص ثالث مساوی است با پرداخت جریمه که همین جریمه مبلغ حق بیمه را افزایش می دهد.

  اعتبار بیمه‌نامه:

معمولا اعتبار بیمه نامه شخص ثالث یک ساله است ولیکن بیمه گذار می تواند بیمه شخص ثالث را برای مدت کوتاه مدت و با اعتبار 2 و 4و 6 و 9 ماه نیز خریداری نماید که با توجه به تعرفه کوتاه مدت معمولا حق بیمه بیمه نامه افزایش می یابد که به صرفه و صلاح بیمه گذار نیست که بیمه نامه کوتاه مدت خریداری نماید برای مثال در خرید بیمه نامه شخص ثالث برای مدت اعتبار شش ماه بیمه گذار باید مبلغ بیشتری حق بیمه باید از نصف یک بیمه نامه با مدت اعتبار یک سال پرداخت نماید .

و مهمتر از آن اینکه امکان دارد در بیمه نامه کوتاه مدت فراموش گردد که بیمه نامه مجددا تمدید گردد و درست در همان زمانی که خودرو فاقد بیمه نامه است حادثه یا اتفاقی رخ بدهد که خسارت سنگینی را به دنبال داشته باشد و همچنین معمولا تخفیفات بیمه نامه بطور کامل منظور نمی گردد و باید مدت اعتبار بیمه نامه معمولا یک سال کامل گردد تا تخفیفات منظور گردد .

آیا با یک بار تصادف تخفیفات از بین می رود

در سال های قبل روند بدین صورت بود که با یک تصادف کلیه تخفیفات بیمه نامه از بین می رفت ولیکن در سال های اخیر مساله تغییر کرده است و کلیه تخفیفات از بین نمی رود و میزان تخفیفات بصورت پلکانی  کم می شود

میزان تخفیفات بصورت جدول زیر است

سال 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
میزان تخفیف (درصد) 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
ارسال از طریق واتساپ