شما هم این خطر را جدی نمی گیرید ؟

می فرمایید چه خطری را جدی نمی گیرید؟ عرض می کنم. کار زیادی نمی خواهد انجام دهید سرتان را بالا بگیرید و در شهر تهران و کلان شهر می توانید به احتمال خیلی زیاد یکی از تاورکرین (جرثقیل‌های شهری) فعال در سطح شهر جایی همان نزدیک و درست بالای سرتان را مشاهده کنیدکه معمولا یا مشغول به کار است و یا اینکه نصب شده است و در حال حاضر کار نمی کند .

در گذشته اگر تعداد کمی از آنها را مشاهده می کردید هم اکنون بخاطر پروژه های متعدد و بلند مرتبه سازی در تمام سطح شهر می توان آنها را مشاهده کرد که سخت مشغول کار هستند . تصویر این غول ها با آن بلوک های بتنی متصل به خودو بازوهای فلزی و نردبان های بلند شان  برا مان یک تصویر آشناست که بعنوان نمایی از فضای شهر هر روز آن را مشاهده می کنیم و در عکس ها و فیلم هایمان از سطح شهر نیز خودنمایی می کنند .

 مهم نیست کجای شهر باشید بالای شهر ، مرکز شهر ، شرق یا غرب با جنوب شهر محال است که بر فراز شهر سایه نینداخته باشند و تاکنون آنها را ندیده باشید.

با خود اندیشیده اید که حضور آنها چه خطراتی می تواند به همراه داشته باشد ؟ ترس از این غول های سر به فلک کشیده هم بی دلیل نیست زیرا همواره حادثه آفرین بوده اند و هر چند وقت یک بار هم حادثه های کوچک و بزرگ شان تیتر اخبار و نقل مجالس می شوند.

موضوع مهم

آیا این جرثقیل های غول آسا بر فراز شهر و درست بالای سر ما بیمه هستند ؟ آیا  دارندگان و استفاده کنندگان از این جرثقیل های غول آسا بفکر بیمه نمودن آنها هستند ؟

 زیرا در زمان بروز حادثه تنها بیمه است که می تواند به فریاد دارندگان و استفاده کنندگان این جرثقیل ها برسد و خسارات وارده شده به زیانددیگان را پرداخت نماید .

چنانچه در این زمینه کوتاهی صورت گیرد ضمن اینکه خسارات سنگینی باید پرداخت گردد مسائل حقوقی و تعطیلی کار و عواقب بعدی آن هزینه های زیادی را برای دارندگان و بهره برداران آنها به همراه خواهد داشت و آرامش زندگی را برای دارندگان ، استفاده کنندگان و خسارت دیدگان بر هم خواهد زد.

چه بیمه های برای این چرثقیل های غول آسا باید تهیه شود؟

بیمه های که باید برای این جرثقیل ها تهیه شود عبارت است از بیمه شکست ماشین آلات پیمانکاری که از زیر مجموعه بیمه های مهندسی است  و در حکم بیمه بدنه برای تاورکرین است و خود جرثقیل را پوشش می دهد که هر اتفاق یا حادثه ای که بوقوع پیوست و باعث از بین رفتن تاور کرین شد خسارت آن از محل این بیمه نامه پرداخت می شود . در اصل این بیمه نامه از سرمایه شما که همان تاورکرین است در مقابل حوادث محافظت می نماید که باید دراین بیمه نامه جرثقیل را بر اساس قیمت جایگزینی آن بیمه نمود.

بیمه نامه بعدی بیمه در قبال اشخاص ثالث است و برای این است که اگر با سقوط اجسام از این جرثقیل یا سقوط خود جرثقیل غول پیکر به اموال و جان افراد دیگری خسارت وارد شد از محل این بیمه نامه  خسارت آن پرداخت گردد . که شامل تعهدات مالی و تعهدات جانی است .

دارنده یا استفاده کننده یک  یا چند دستگاه از این جرثقیل های غول آسا هستید ؟

 فکر کرده اید اگر حوادث طبیعی از قبیل طوفان ، زلزله و حوادثی دیگر که از کنترل شما خارج است برای هریک از این دستگاه ها اتفاق بیفتد چه هزینه های سنگینی را باید پرداخت کنید.

در نظر بگیرید برای یک پروژه هزینه های زیادی انجام می شود تا به نتیجه دلخواه و مورد نظر رسید ولیکن بخاطر سهل انگاری یا عدم اطلاعات در مهمترین مساله این پروژه ها یعنی حفاظت و ایمنی و بیمه کوتاهی های صورت می گیرد که گاهی باعث هزینه های گزافی می گردد در حالیکه اگر از همان ابتدای شروع کار با مشاوره بایک متخصص فن نسبت به تهیه بیمه های لازم و ضروری برای پروژه و کار اقدام گردد با خیال آسوده تری می توان به فعالیت پرداخت و دچار ضرر وزیان احتمالی نگردید

خرید بیمه و پرداخت حق بیمه هیچ گاه هزینه نیست بلکه یک سرمایگذاری ارزشمند است که با وقوع حادثه ارزش آن برای دارنده آن مشخص می گردد ضمن اینکه یک آرامش خاطر که همان راز خوشبختی است را برای دارنده آن به ارمغان می آورد

حال باید دید چند درصد از جرثقیل های غول آسایی که بر فراز شهر قد علم کرده اند دارای این بیمه ها می باشند و اگر در خرید بیمه برای آنان تاکنون کوتاهی شده است هرچه سریع تر نسبت به خرید بیمه برای آنها اقدام نمود.

اگر تاکنون برای تهیه بیمه اقدام نکرده اید هم اکنون اقدام کنید که دیر نشود و اگر هم بیمه نامه تهیه نموده اید باتماس با ما بصورت کاملا رایگان می توانید مشاوره بفرمایید تا اطلاعات جامع و کاملی در اختیار شما قرار گیرد و بیمه های شما مورد بررسی و کار کارشناسی قرار گیرد . این اقدام صدردصد به نفع شما خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
ارسال از طریق واتساپ