چگونه یک بیمه شخص ثالث خریداری کنیم ؟

چگونه یک بیمه شخص ثالث کامل خریداری کنیم ؟

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاد است زمانی که بیمه شخص ثالث اتومبیل تان  تمام شده و قصد تمدید آن را دارید این مذاکره معمولا بین بیمه گر ( نماینده بیمه ) و بیمه گذار ( شخصی که می خواهد بیمه را خریداری نماید )  اتفاق می افتد.

نماینده بیمه در اینجا  اصرار دارد که یک بیمه کامل  ارائه کند و بیمه گذار چون تاکنون از آن استفاده نکرده است و بخاطر اینکه این بیمه الزامی و اجباری است سعی و تلاش بر این دارد که حداقل حق بیمه را خریداری نماید

سناریوهای که درزمان تمدید این بیمه می شود تصور کرد بدین شرح است

بیمه گذار می گوید :

از خودرو زیاد استفاده نمی کنیم

همان حداقل کفایت می کند ما زیاد جایی نمی رویم

شما بخاطر اینکه درصد خودتان بیشتر شود سعی می کنید بالاتر بزنید

اصلا این ماشین بیش از این نباید برایش بیمه زد

شما که خسارت نمی دهید پس چرا بالاتر بزنیم.

در صورتی که این کار نماینده بیمه یک مشاوره رایگان قبل از آن است که برای بیمه گذار حادثه ای اتفاق بیفتد.

بهترین و کامل ترین بیمه با حداکثر پوشش  خسارت مالی  و جانی است . زیرا که در زمان بروز حادثه می توان براحتی خسارت طرف مقابل را جبران نمود و درگیر مسائل قضائی و جبران خسارت از جیبب مبارک نگردید .

وقتی بیمه گذار بیمه شخص ثالث خود را با پوشش خسارت مالی  11 میلیون تومان و جانی 440 میلیون و حوادث راننده 330 میلیون تومان خریداری می نماید. اگرچه بیمه شخص ثالث را خریداری کرده است ولیکن با وضعیت اقتصادی موجود و گران بودن قطعات خودروهای در حال تردد معمولا این خسارت مالی  جبران کننده خسارت های بالاتر  نخواهد بود.

برای مثال خودروی بیمه گذار با خودروی دیگری برخورد می نماید و خسارتی معادل پانصد میلیون ریال به خودرو وارد می شود حال بیمه گذار باید این خسارت را جبران نماید به شرکت بیمه مراجعه می کند سقف پوشش مالی خسارت بیمه شخص ثالث بیمه گذار 11میلیون تومان است و خسارت وارده 50 میلیون تومان است شرکت بیمه تا سقف 11 میلیون تومان را پرداخت می نماید و حال بیمه گذار باید مابه التفاوت خسارت را از جیب خود بپردازد. هم پول بیمه پرداخت کرده است هم باید از جیب مبارک پرداخت کند . بخاطر همین مبلغ 39 میلیون تومان را از جیب مبارک پرداخت می کند درحالی که این بیمه گذار می توانست به توصیه نماینده بیمه در زمان صدور بیمه توجه نماید و با پرداخت حق بیمه کمی بیشتر خودرو را تا سقف 50 میلیون یا بیشتر بیمه نماید .

بیمه شخص ثالث اتومبیل خود را با پوشش خسارت مالی حداکثری و خسارت جانی 440 میلیون تومانی و حوادث راننده سیصد و سی میلیون تومانی با ضافه دویست میلیون پوشش حوادث انفرادی خریداری نمایید .

به بیمه شخص ثالث خود توجه کنید اگر پوشش خسارت مالی حداقل را خریداری کرده اید هم اکنون بسبت به افزایش پوشش اقدام کنید تا خدای ناکرده دچار ضرر وزیا بیشتر نشوید .

فراموش نکنید خرید بیمه هزینه نیست یک سرمایگذاری ارزشمند است که در زمان بروز حادثه بفریاد ما می رسد .

1 دیدگاه برای “چگونه یک بیمه شخص ثالث خریداری کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
ارسال از طریق واتساپ