بیمه عمر

بیمه عمر یکی از راه‌های مطمئن و متداول سرمایه‌گذاری و تامین آتیه  با سرمایه های بسیار کم در جهان است.

عوامل تعیین کننده نرخ و شرایط بیمه عمر

شرکت‌های بیمه برای جلوگیری از ایجاد ضرر مالی و ادامه فعالیت به شکل بلندمدت شرایط خاصی را برای تخصیص بیمه‌نامه عمر ایجاد کرده‌اند. این شرایط به خصوص از این نظر اهمیت دارد که این بیمه، بیمه‌ی بلندمدت است و در صورت انحلال شرکت بیمه امکان ادامه سرمایه‌گذاری از بین می‌رود.

حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب بهترین بیمه عمر

عوامل تعیین کننده شرایط بیمه‌نامه‌ عمر عبارتند از:

 • سن

سن مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده حق‌بیمه در پروسه صدور بیمه‌های عمر است. افراد در سنین مختلف ریسک‌های متفاوتی را تجربه می‌کنند و توانایی جسمی آن‌ها برای انجام فعالیت کاری نیز متفاوت است. همین امر باعث ایجاد شرایط مختلف در تنظیم بیمه عمر می‌شود.

 • جنسیت

به طور علمی اثبات شده است که زنان در سراسر جهان، از طول عمر بیشتری از مردان برخوردارند. این امر می‌تواند در تعیین نرخ و شرایط بیمه‌نامه عمر موثر باشد.

 • وضعیت سلامت و تاریخچه سلامت خانوادگی

بیمه عمر به دلیل داشتن پوشش امراض خاص مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شرکت‌های بیمه برای کاهش ریسک و ادامه حیات قبل از صدور بیمه‌نامه عمر وضعیت سلامت افراد و سابقه سلامت خانوادگی افراد را با دقت بررسی می‌کنند.

 • شغل و محیط کار

نوع شغل و میزان ریسک محیط کار، یک عامل تعیین‌کننده در بیمه‌های عمر است. مدت اعتبار و مبلغ حق‌بیمه عمر با توجه به شرایط مختلف کاری تعیین می‌شود که معمولا ریسک بیشتر حق‌بیمه بالاتری دارد.

‌‌نحوه محاسبه نرخ حق‌بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

نرخ حق‌بیمه عمر با توجه به نوع بیمه‌نامه و شرایط فردی و به کمک سه فاکتور زیر تعیین می‌شود:

 • جدول مرگ و میر

جدول مرگ و میر جدولی است که آماری از مرگ و میر جمعیت، سن مرگ، امید به زندگی و … را ارائه می‌کند. شرکت‌های بیمه برای تعیین حداکثر سن بیمه‌نامه عمر و سایر شرایط به این جدول مراجعه می‌کنند.

 • مقدار سود (تضمینی و مشارکتی)

به سرمایه‌ی افراد در بیمه‌نامه عمر، سود ثابتی به نام سود تضمینی تعلق می‌گیرد. درصد سود تضمینی برای دوسال اول 16%، دوسال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است. علاوه بر سود تضمینی سودی تحت عنوان سود مشارکتی نیز به درصد سود اضافه می‌شود.

 • هزینه‌های اداری و کارمزدها

هزینه‌های صدور بیمه که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شوند نیز روی مبلغ نهایی حق‌بیمه عمر تاثیر دارند. مانند هزینه‌های اجرایی، کارمزد صدور و …

مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر علاوه بر تامین اندوخته و سرمایه، مزایا دیگری نیز دارد:

معافیت مالیاتی

سرمایه و اندوخته بیمه‌نامه عمر به طور کامل از مالیات معاف هستند و هیچ‌گونه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. علاوه بر این مالیات بر ارث به سرمایه فوت و اندوخته این بیمه تعلق نمی‌گیرد و این مبلغ به طور کامل و طبق قرارداد بلافاصله بعد از فوت فرد به وراث و ذی‌نفعان پرداخت می‌شود.

دریافت وام

از مزایای مهم داشتن بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، امکان دریافت وام روی سرمایه و اندوخته بیمه است. افراد می‌توانند بدون داشتن ضامن و وثیقه روی اندوخته بیمه وام دریافت کنند و همزمان در صورت نیاز از پوشش‌های این بیمه نیز استفاده کنند. سقف پرداخت این وام 90 درصد از ارزش بازخرید اندوخته است و سود وام نیز 4 درصد بیشتر از سود محاسباتی بیمه‌نامه است.

حتما بخوانید:  چرا وقتی بیمه تأمین اجتماعی دارم باید بیمه عمر بخرم؟

مشخص کردن ‌ذی‌نفع قرارداد بیمه

در این بیمه امکان مشخص کردن ذی‌نفع و وارث وجود دارد تا در صورت فوت، سرمایه فوت و اندوخته به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود.

انعطاف پذیری

افراد می‌توانند به راحتی شرایط مختلف بیمه عمر مانند پوشش‌ها، حق‌بیمه و … را تغییر دهند. همچنین امکان انتخاب نحوه پرداخت حق‌بیمه نیز برای بیمه‌گذار وجود دارد.

ضمانت‌نامه

با افزایش اندوخته و سرمایه بیمه‌نامه عمر، ارزش این بیمه‌نامه افزایش می‌یابد و به عنوان ضمانت‌نامه نیز استفاده می‌شود.

پوشش بیمه عمر در سراسر جهان

پوشش‌های بیمه‌نامه عمر در تمام نقاط جهان (جز در نقاط قطبی، استوا و مناطق جنگی) اعتبار دارند و در صورت فوت، حادثه و یا بیماری فرد می‌تواند از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کند.

فسخ

بیمه‌گذار این امکان را دارد تا در هر زمانی قرارداد بیمه عمر را فسخ کند و ارزش بازخریدی بیمه را در هنگام فسخ قرارداد دریافت کند.

هماهنگ با تورم

برخلاف سپرده‌های بانکی که با گذشت زمان افت ارزش پیدا می‌کنند، بیمه‌نامه عمر شرایطی را برای افراد فراهم می‌کند تا بتوانند در طی سال‌های قرارداد بیمه ارزش سرمایه و اندوخته خود را حفظ کنند. این روش‌ها عبارتند از:

 • افزایش حق‌بیمه با توجه به درصد تورم و متناسب با سرمایه فوت و اندوخته (سالیانه بین 5 تا 20 درصد نسبت به سال قبل)
 • افزایش حق‌بیمه با درصد بیشتر از درصد افزایش سرمایه فوت
 • افزایش حق‌بیمه و ثابت نگه‌داشتن سرمایه فوت (افزایش سرمایه نهایی در صورت حیات فرد)

استثنائات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر در بعضی از موارد از پرداخت سرمایه و یا فروش بیمه‌نامه خودداری می‌کند:

خودکشی بیمه‌گذار در بیمه عمر

خودکشی عمدی بیمه‌گذار در طول مدت بیمه، از استثناهای بیمه‌نامه عمر است و شرکت بیمه در این حالت سرمایه فوت پرداخت نمی‌کند. اگر خودکشی غیرعمد باشد، شرکت بیمه موظف است سرمایه را پرداخت کند. در این حالت معمولا شرکت بیمه به دنبال اثبات عمدی بودن خودکشی است و ذی‌نفعان نیز می‌توانند به دنبال اثبات غیرعمد بودن خودکشی باشند تا بتوانند از سرمایه و اندوخته بیمه‌نامه استفاده کنند. البته در بسیاری از موارد اگر زمان مشخصی از شروع بیمه‌نامه گذشته باشد (حداقل 3 سال) در صورت عمدی بودن نیز ذی‌نفعان می‌توانند سرمایه را دریافت کنند.

قتل بیمه‌شده به‌ دست ‌ذی‌نفع (استفاده‌کننده)

اگر هر یک از ذی‌نفعان به عمد بیمه‌گذار را به قتل برساند از سرمایه محروم می‌شود ولی سایر ذی‌نفعان می‌توانند سهم خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است که اگر قتل در اثر دفاع از خود باشد، فرد می‌تواند این امر را ثابت و از حق خود استفاده کند.

جنگ

شرکت‌های بیمه ریسک جنگ را به دلیل داشتن عوارض و خسارات متفاوت تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌دهند. البته اگر فردی دارای بیمه باشد و در کشوری که درگیر جنگ است فوت کند، ذی‌نفعان باید اثبات کنند که فوت فرد در اثر جنگ و یا عملیات مربوط به آن نبوده است. اگر چنین چیزی اثبات نشود شرکت بیمه تنها اندوخته فرد را پرداخت می‌کند.

عملیات پلیسی عملیات نظامی محسوب خواهد شد.

فعالیت‌‌های خطرناک

فوت در اثر پروازهای اکتشافی، هر نوع تمرین و آموزش غواصی، پرواز هوایی، پرش با چتر نجات (سقوط آزاد)، هدایت کایت و یا سایر وسایل پرواز بدون موتور از پوشش بیمه‌نامه عمر خارج است و شرکت بیمه در این شرایط سرمایه فوت پرداخت نخواهد کرد.

تشعشعات هسته ای

اگر فرد اثر تسعشعات هسته‌ای یا عوارض ناشی از آن فوت کند، سرمایه فوت به وی تعلق نخواهد گرفت.

 

بیماری

افراد می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه اضافی، پوشش امراض خاص را به بیمه‌نامه خود اضافه کنند. این پوشش برخی از بیماری‌های خاص و اعمال جراحی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که اگر فرد در اثر بیماری ایدز یا هپاتیت در دو سال اول قرارداد فوت شود و یا در طول مدت قرارداد، اعتیاد به مواد الکلی یا مواد مخدر داشته باشد، تنها اندوخته بیمه پرداخت خواهد شد.

خروج غیرقانونی

درصورتی که فرد بیمه‌شده به صورت غیرقانونی و یا بدون پاسپورت از کشور خارج شود، سرمایه فوت بیمه‌نامه قابل پرداخت نخواهد بود.

شرکت‌‌های بیمه موظف هستند تمامی بیمه‌‌نامه‌‌های عمر و ‌‌سرمایه‌گذاری خود را بر اساس قوانین و مقررات آیین‌‌نامه بیمه عمر و ‌‌سرمایه‌گذاری صادر نمایند.

 بیمه های عمر

بیمه زندگی مان

مزایای بیمه زندگی مان

افرادزیادی تصورمی کنند بیمه ی زندگی هم هزینه دارد وهم ابزاری پیچیده است .این درحالی است که ((بیمه مان)) ابزاری قوی و انعطاف پذیر است برای محافظت از زندگی کسانی که دوستشان دارید . ((بیمه مان ))  به کمک شما می آید و مشکلات امروز و فردای شماراحل می کند و برای شماارزشمند خواهد بود.

بیمه زندگی مان این امکان رافراهم می نماید، بدون تغییر درشرایط فعلی ،امنیت،آرامش وامید را به عزیزان تان هدیه دهید. در بیمه عمرمان بیمه‌گزار متعهد می‌شود طی بازه‌های زمانی مشخص، مبالغی را به شرکت بیمه ایران پرداخت کند و درازای آن می‌تواند از خدمات و پوشش‌هایی که بیمه عمر ارائه می‌دهد استفاده کند.

مزایای سرمایه ­گذاری مان

 1.  در بیمه زندگی ‌مان، بیمه­ گذار علاوه بر سود علی‌الحساب تضمینی، در 85 درصد منافع حاصله از سرمایه­ گذاری بیمه­ گر بر روی ذخیره بیمه ­نامه مشارکت دارد.
 2.  امکان تبدیل کل یا بخشی از اندوخته بیمه ­نامه به بیمه بازنشستگی در پایان مدت بیمه­ نامه.
 3.  ارائه اطلاعات مالی شفاف و کامل در پایان هر دوره از شرایط مالی بیمه ­نامه شامل سرمایه بیمه، کل حق بیمه پرداختی، میزان اندوخته و سایر موارد
 4. امکان دریافت وام تا 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه ­نامه از پایان سال دوم بدون نیاز به ضامن
 5. امکان بازخرید کل یا بخشی از بیمه­ نامه بدون محدودیت زمانی، در صورت وجود ارزش بازخریدی.

مزایای بیمه ه­ای مان

 1.  عدم محدودیت سنی و امکان صدور بیمه‌نامه از بدو تولد.
 2.  پرداخت 1 تا 35 برابر حق­ بیمه سالیانه به استفاده­ کننده­ گان در صورت فوت بیمه ­شده با توجه به شرایط بیمه­‌‌‌‌‌‌نامه و انتخاب بیمه­ گذار.
 3. پرداخت 1 تا 140 برابر حق­ بیمه سالیانه به استفاده ­کننده­ گان در صورت فوت بیمه ­شده براثر حادثه (پوشش فوت به هر علت + پوشش حادثه) بر اساس انتخاب بیمه ­گذار در پیشنهاد
 4.  پرداخت تا 100 درصد سرمایه فوت به هر علت در صورت نقص عضو و یا ازکارافتادگی کلی و جزئی دائم بیمه­ شده براثر حادثه.
 5.  پرداخت تا 20 درصد سرمایه فوت به هر علت برای هزینه­ های پزشکی ناشی از وقوع خطرات مشمول بیمه ­های حوادث به بیمه­ شده.
 6. پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق­ بیمه و برخورداری از تمام مزایای بیمه زندگی در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه­ گذار براثر حادثه تا پایان مدت بیمه­ نامه.
 7.  پرداخت 1 تا 3 برابر آخرین حق­ بیمه پرداختی سالیانه بیمه­ گذار و به مدت ده سال، در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بر اثر حادثه بیمه­ شده
 8. پوشش رایگان فوت در اثر حادثه تا زمان صدور و حداکثر به مدت 7 روز.
 9.  پرداخت 25 درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان اندوخته ریاضی بیمه­ گذار به بیمه­ شده­ هایی که در آخرین سال حیات خود قرار دارند.
 10.   پرداخت تا 25 درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان 200.000.000 ریال به‌صورت بلاعوض در صورت ابتلا شدن بیمه ­شده به یکی از امراض خاص و صعب الاج شامل سکته قلبی یا مغزی، جراحی عروق کرونرقلب وپیوند اعضاء اصلی بدن.
 11.  پرداخت تا 50 درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان 300.000.000 ریال به‌صورت بلاعوض در صورت ابتلا شدن بیمه ­شده به بیماری سرطان
 12. امکان ادامه پوشش­ های تبعی بیمه­ نامه در صورت عدم پرداخت حق­ بیمه توسط بیمه‌گذار و تأمین حق­ بیمه از محل ذخیره ریاضی.

بیمه سپاس

سپاس

طرح سپاس یکی از انواع بیمه مختلط پس اندازیست که به آن بیمه عمر و پس‌انداز به‌شرط حیات نیز گفته می‌شود

خلاصه تعهدات بیمه زندگی سپاس ایران:

 1. پرداخت هزینه اعمال جراحی ناشی از بیماری و حادثه (بیمه تکمیلی) مشروط به بستری شدن در بیمارستان تا سقف  250/000/000  ریال در هرسال
 2.  پرداخت غرامت بابت ابتلا به بیماری‌های خاص شامل: سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر قلب (جراحی قلب باز)، پیوند اعضای طبیعی بدن شامل قلب، ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان حداکثر تا سقف200/000/000 ریال علاوه بر بند یک
 3. پرداخت غرامت بابت ابتلا بیمه‌شده به یکی از انواع سرطان‌های بدخیم که دارای متاستاز باشند  تا سقف300/000/000 ریال علاوه بر بند یک
 4.  پرداخت غرامت فوت عادی بیمه‌شده  تا سقف5/000/000/000 ریال
 5. پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه بیمه‌شده تا سقف یک میلیارد تومان
 6. امکان پرداخت مستمری مادام‌العمر در پایان مدت قرارداد

مشروح تعهدات بیمه زندگی سپاس ایران:

1- بیمه تکمیلی

 • از مهم‌ترین تفاوت‌های بیمه زندگی سپاس با سایر بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری پوشش بیمه تکمیلی است.
 • بیمه تکمیلی در سه بسته 10، 15 و  25 میلیون تومان عرضه می‌گردد
 • بسته انتخابی نباید از 25% سرمایه فوت بیمه‌نامه تجاوز کند
 • دوره انتظار بیمه تکمیلی 6 ماه است یعنی بعد از شش ماه از خرید بیمه‌نامه فعال می‌گردد.
 • فرانشیز بیمه تکمیلی در این طرح در صورت استفاده بیمه‌شده از بیمه‌گر پایه معادل سهم بیمه‌گر پایه و در صورت عدم استفاده از سهم بیمه‌گر پایه در هر یک از هزینه‌ها معادل 20%  است
 • بیمه‌شده می‌تواند هرسال تا سقف تعهد از این پوشش استفاده نماید
 • شرایط عمومی حاکم بر این پوشش همان شرایط عمومی بیمه تکمیلی است.

2- بیمه بیماری‌های خاص

پرداخت غرامت بابت ابتلا به بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر قلب (جراحی قلب باز)، پیوند اعضای طبیعی بدن شامل قلب، ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان

سقف پرداخت 200/000/000 ریال است مشروط به اینکه از 25% سرمایه فوت بیمه‌نامه تجاوز نکند.

این پوشش تا سن 60 سالگی بیمه‌شده عرضه می‌گردد.

بیمه‌شده صرفاً یک‌بار در طول مدت قرارداد و برای یکی از بیماری‌های فوق می‌تواند از تعهدات این پوشش بهره‌مند گردد.

دوره انتظار این پوشش سه ماه می‌باشد یعنی بعد از سه ماه از خرید بیمه فعال می‌گردد.

در صورت ابتلا بیمه‌شده به هریک از بیماری‌های فوق کل مبلغ تعهد شده 200/000/000 ریال بدون در نظر گرفتن هزینه‌های انجام‌شده پرداخت می‌گردد.

غرامت پرداخت‌شده بابت بیماری‌های خاص علاوه بر تعهدات بیمه تکمیلی دربند 1 پرداخت می‌شود.

3- بیمه بیماری سرطان

پرداخت غرامت بابت ابتلا بیمه‌شده به یکی از انواع سرطان‌های بدخیم که دارای متاستاز باشند  تا سقف50% سرمایه فوت و حداکثر 300/000/000 ریال

پرداخت یک‌سوم سرمایه سرطان با تائید پزشک معتمد بیمه‌گر برای سرطان‌های بدخیم که دارای متاستاز نباشند

این پوشش تا سن 60 سالگی بیمه‌شده عرضه می‌گردد.

بیمه‌شده صرفاً یک‌بار در طول مدت قرارداد می‌تواند از تعهدات این پوشش بهره‌مند گردد.

دوره انتظار این پوشش شش ماه می‌باشد یعنی بعد از شش ماه از خرید بیمه فعال می‌گردد.

غرامت پرداخت‌شده بابت بیماری‌های خاص علاوه بر تعهدات بیمه تکمیلی دربند 1 پرداخت می‌شود.

4- بیمه فوت عادی

چنانچه بیمه‌شده به علت بیماری فوت نماید سرمایه فوت بیمه‌نامه به استفاده‌کنندگان پرداخت خواهد شد.

سرمایه قابل پرداخت به استفاده‌کننده بیمه‌نامه در صورت فوت عادی حداقل 400/000/000 و حداکثر5/000/000/000 ریال می‌باشد.

5- بیمه فوت ناشی از حادثه

چنانچه بیمه‌شده به علت حادثه فوت کند یک برابر سرمایه فوت عادی علاوه بر سرمایه فوت عادی دربند 4  به استفاده‌کنندگان پرداخت خواهد شد.

حادثه یعنی هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه‌شده رخ‌داده و منجر به فوت بیمه‌شده گردد.

فوت ناشی از زلزله، آتش‌فشان، فعل‌وانفعالات هسته‌ای و هدایت موتورسیکلت منوط به داشتن گواهینامه متناسب با نیز از تعهدات پوشش حادثه است. نوع وسیله نقلیه فوت ناشی از کلیه حوادث رانندگی از تعهدات پوشش حادثه است

مدت بیمه‌نامه

 حداقل مدت بیمه‌نامه 5 سال و حداکثر 30 سال است.

سن بیمه‌شدگان

در این طرح حداقل سن بیمه‌شدگان 5 سال و حداکثر 65 سال می‌باشد.

مبلغ حق بیمه

مبلغ حداقل بیمه سالانه در این طرح 2 میلیون تومان است که امکان افزایش سالانه 20 درصد نسبت به سال قبل وجود دارد.

شرایط حق بیمه

 پرداخت هزینه حق بیمه در بیمه‌نامه زندگی سپاس ایران به‌صورت یک‌ساله است.

بیمه جامع زندگی

بیمه جامع زندگی

بیمه جامــع زندگی راه حل مناســبی برای پس انداز، جبران زیانهای ناشــی از حوادث، هزینه تکمیلی درمــــان بیماریهــای صعب العــلاج و تبعــات اقتصــادی خانواده ناشــی از فــوت و یا از کارافتادگی دائم سرپرست خانوار به هر علت با پرداخت سرمایهای یکجا و یا به صورت مستمری به انتخاب مشتری است

مزایای بیــمه جـامــع زنـدگــی

 1. امکان ارائه این بیمه نامه به بیمه شدگان از 15 تا 65 سال وجود دارد
 2.  در صورت حیات بیمه شــده در پایان مدت بیمه، ســرمایه بیمه ایجاد شده (ذخیره ریاضی )به استفاده کننده بیمه نامه پرداخت میشود
 3.  درصــورت فــوت بیمه شــده ســرمایه فــوت بــا احتســاب تعدیــلات به عــلاوه ذخیــره ریاضــی بیمه نامه بــه اســتفاده کننده پرداخــت میگردد .
 4.  میتوانید هرســاله حق بیمه را به هرمیــزان درصدی که بخواهید افزایش دهید.
 5. در این بیمه شــما میتوانید هرزمان که مایل باشید در طول مدت قرارداد ســرمایه بیمه نامه، حق بیمه پرداختی و مــدت زمان قرارداد را به میزان دلخواه افزایش یا کاهش دهید.
 6. استفاده کننده بیمه نامه از سود احتمالی حاصل از سرمایه گذاریهای مالی شرکت به میزان 85درصد به عنوان سرمایه مشارکت در منافع بهره مند می شود.
 7.  در صورت انصراف بیمه گذار، در هر زمان که مورد درخواست باشد، مبلغ ارزش بازخرید بیمه نامه پرداخت میشود.
 8.   دو ســال بعد از تاریخ شــروع بیمه نامه، به میزان 90درصد ارزش بازخرید، وام بدون ضامن به بیمه گذار پرداخت میگردد.
 9.  در پایــان مدت قرارداد، ســرمایه ایجاد شــده بیمه نامه به صورت مســتمری قابل دریافت میباشــد. (مادام العمر یا به انتخاب بیمه گذار با مدت زمان مشخص)
 10.   در صورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه، سرمایه فوت خریداری شده تا 4برابر افزایش می یابد و به استفاده کننده پرداخت میشود.
 11.  در صورت ازکارافتادگی دائم بیمه شــده و تایید آن توسط پزشک معتمد بیمه ایران، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه تا پایان مدت بیمه نامه معاف خواهد شد.
 12.  در صــورت بروز بیماریهای پرهزینه و صعب العالج مثل ســکته قلبــی یا مغزی، جراحی عروق کرونر قلــب، پیوند اعضای طبیعی بدن و سرطان، حداکثر تا ســقف 000 ,000 ,100ریال کمک هزینه در اختیار بیمه شده قرار خواهد گرفت .
بیمه کودکان و نوجوانان

بیمه نامه کودکان ونوجوانان

شرایط بیمه نامه

بیمه گذار بیمه نامه کودکان و نوجوانان پدر، مادر و یا یکی از بستگان بیمه شده به عنوان اشخاص حقیقی و یا سازمانها و نهادهای اجتماعی به عنوان اشخاص حقوقی می باشند. بیمه شده در این بیمه نامه کلیه کودکان و نوجوانان با سن حداقل یکسال تمام و حداکثر 14 سال تمام هستند.  مدت قرارداد حداقل 5 سال و حداکثر مجموع سن بیمه شده و مدت بیمه کمتر از 70 سال می باشد
(مدت قرارداد + سن بیمه شده) 70 ≥

سرمایه فوت بیمه نامه کودکان و نوجوانان در طول مدت قرارداد بیمه حداقل 000ر000ر5 ریال و حداکثر 000ر000ر100 ریال می باشد.

پوشش های تکمیلی بیمه نامه عبارتند از

پوشش تکمیلی فوت بر اثر حادثه تنها معادل 2 برابر سرمایه فوت قابل دریافت می باشد.

ارائه پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه به دلیل از کارافتادگی امکان پذیر نمی باشد.

پوشش تکمیلی بیماریهای خاص در این بیمه نامه حداکثر تا سقف 000ر000ر50 ریال و برای یکی از بیماریهای زیر قابل ارائه      می باشد.

 1. فلج اطفال
 2. آسیب مغزی
 3. التهاب مغز ( انسفالیت و مننژیت)
 4. تب روماتیسمی
 5. سرطان
 6. پیوند اعضای اصلی بدن (شامل قلب، ریه، کبد، کلیه و مغزاستخوان)

معاینات پزشکی باتوجه به شرایط بیمه نامه تنها به استناد نظر پزشک معتمد شرکت و باتوجه به پاسخهای بیمه گذار به پرسشهای پزشکی مندرج در پیشنهاد انجام و در سایر موارد معاینه پزشکی اجباری نمی باشد.

صدور بیمه نامه

تکمیل فرمهای پیشنهاد و گواهی اطلاع از شرایط بیمه جامع زندگی توسط بیمه گذار برای صدور این بیمه نامه ضروری بوده و تمامی پرسشهای مربوط به بیمه شده ( به استثنای پرسش مربوط به وضعیت نظام وظیفه ) می بایست براساس اطلاعات بیمه شده توسط بیمه گذار تکمیل و هر دو بخش مربوط به امضای بیمه گذار و بیمه شده در هر صفحه به امضای بیمه گذار برسد.

مراحل صدور بیمه نامه کودکان و نوجوانان دقیقاً مشابه بیمه جامع زندگی بوده و کلیه واحدهای صادر کننده و شبکه فروش می بایست ضمن کنترل پیشنهاد و تأیید هویت بیمه شدگان، دقت لازم را در انتخاب ریسک و صدور بیمه نامه اعمال نمایند.

چاپ بیمه نامه پس از صدور می بایست بر روی فرم بیمه نامه « کودکان و نوجوانان » صورت پذیرد.

مطبوعات زیر پس از صدور بیمه نامه باید به بیمه گذار تحویل و رسید دریافت این مدارک با امضای بیمه گذار در پرونده بیمه نامه بایگانی گردد:

بیمه نامه کودکان و نوجوانان

دفترچه اقساط حق بیمه

جدول ارزش بازخرید پیوست بیمه نامه

شرایط عمومی بیمه جامع زندگی

یک نسخه رونوشت گواهی اطلاع از شرایط امضا شده توسط بیمه گذار

شرایط عمومی حوادث اشخاص درصورت دریافت پوشش تکمیلی فوت بر اثر حادثه

شرایط عمومی ویژه پوشش تکمیلی بیماریهای تحت پوشش کودکان و نوجوانان، درصورت ارائه پوشش تکمیلی بیماریهای خاص.

بیمه عمر گروهی

بیمه عمر گروهی
بیمه عمر گروهی بیمه‌نامه‌ای است که به‌موجب آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در صورت فوت یا حیات بیمه‌شده‌، سرمایه‌ای را به‌صورت یکجا به ذینفع یا استفاده‌کننده که در بیمه‌نامه قید گردیده است پرداخت نماید. در این نوع بیمه‌نامه بیمه‌گذار برای بیمه‌نمودن کارکنان خود اقدام می‌نماید.

بیمه تمام عمر گروهی
هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تأمین سرمایه یا مستمری برای فرد بیمه‌شده و یا افراد ذینفع موردنظر او در موعد مقرر در زمان حیات و یا پس از فوت وی می‌باشد. تعهد شرکت بیمه در این زمینه در مقابل دریافت حق بیمه می‌باشد. بیمه‌گر در ازای دریافت حق بیمه ، به‌طور مادام‌العمر متعهد می‌شود که اگر هر زمان و به هر علت، بیمه‌شده فوت کند سرمایه مندرج در بیمه‌نامه را با اضافه سرمایه‌ای که از محل مشارکت در منافع تأمین‌شده به استفاده‌کننده بپردازد.

بیمه عمرمانده بدهکار

بیمه عمر مانده بدهکار

مؤسسات اعتباری یا بانک‌ها می‌توانند افرادی را که از آن‌ها وام دریافت می‌دارند را بیمه نمایند تا چنانچه در طول مدت وام، وام‌گیرنده فوت کند، پرداخت اقساط وام از سوی بیمه‌گر انجام می‌شود، درنتیجه بازماندگان وام‌گیرنده دینی در قبال موسسه وام‌دهنده نداشته و وثیقه مورد رهن بعد از فوت بیمه‌شده آزاد خواهد شد.

بیمه عمر زمانی

بیمه عمر زمانی

در این نوع بیمه چنانچه بیمه‌شده در خلال مدت بیمه فوت کند و حق بیمه‌ها تا تاریخ فوت پرداخت‌شده باشد، سرمایه مندرج در بیمه‌نامه به استفاده‌کننده پرداخت خواهد شد. ولی اگر بیمه‌شده در پایان مدت در قید حیات باشد، بیمه‌گر تعهدی نخواهد داشت و حقبیمه‌ها قابل‌برگشت نیست. امتیاز این بیمه ناچیز بودن حق بیمه آن می‌باشد.

بیمه عمروپس انداز

بیمه عمر و پس‌انداز

افراد دوراندیش و آینده‌ نگر با هرتوان مالی از طریق پس‌اندازهای خود می‌توانند یک بیمه‌نامه عمرو پس‌انداز داشته باشند. این بیمه‌نامه از طریق جمع‌آوری پس‌اندازهای کوچک مردم سرمایه‌های بزرگ برای آن‌ها تشکیل می‌دهد. به این بیمه عنوان بازنشستگی هم اطلاق می‌شود.

بیمه کارکنان دولت (عمر گروهی )

بیمه کارکنان دولت(عمر گروهی)

در این نوع بیمه، کارکنان دولت در مقابل فوت به هر علت به مدت یک سال بیمه می‌شوند. حق بیمه این بیمه بر اساس بخشنامه‌های صادره از طرف دولت تعیین می‌شود.

کلیه وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی مشمول استخدام کشوری، شرکت‌های دولتی مشمول مقررات استخدامی شرکت‌های دولتی، قضات، کادر هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه، شهرداری‌ها، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، نهادهای انقلاب اسلامی و سایر مؤسسات وابسته به دولت که به نحوی از بودجه عمومی یا کمک دولت استفاده می‌نمایند

و مؤسسات می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار گیرند. این بیمه‌نامه خطراتی همچون نقص عضو کلی، جزئی و فوت در اثر حادثه را تحت پوشش قرار می‌دهد

بیمه عمر انفرادی

بیمه عمرانفرادی

بیمه عمر انفرادی بیمه‌‌ای است که به موجب آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در صورت فوت یا حیات بیمه‌شده‌، سرمایه‌ای را بصورت یکجا به ذینفع یا استفاده‌کننده که در بیمه قید گردیده است پرداخت نماید. در این نوع بیمه بیمه‌گذار برای بیمه‌نمودن خود اقدام می‌نماید.

بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

افرادی که از موسسات اعتباری یا بانک‌ها وام دریافت می‌دارند، چنانچه درطول مدت وام فوت کنند، پرداخت اقساط وام از سوی بازماندگان آنها مشکل و یا غیرممکن خواهد بود. وام‌گیرنده می‌تواند با خرید بیمه عمر مانده‌بدهکار برای خود، این مشکل را برطرف سازد. دراین نوع بیمه، هرگاه وام‌گیرنده (بیمه‌گذار) درطول مدت وام فوت کند، بیمه‌گر بقیه بدهی او را، ازتاریخ فوت تا پایان مدت وام، یکجا در وجه وام‌دهنده و یا استفاده‌کنندگانی که در بیمه‌نامه ذکر شده‌اند پرداخت می‌کند؛ درنتیجه بازماندگان او دینی درقبال موسسه وام‌دهنده نداشته و وثیقه مورد رهن بعد از فوت بیمه شده آزاد خواهد شد.

بیمه تامین آتیه فرزندان
والدین می توانند به منظور تامین هزینه تحصیلات فرزندان، هزینه جهیزیه و همچنین هزینه ازدواج فرزندانشان از بیمه نامه آتیه فرزندان استفاده کنند. که فرزندان از بدو تولد می توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند.

بیمه عمر زمانی انفرادی
در این نوع بیمه چنانچه بیمه‌شده در خلال مدت بیمه فوت کند و حق‌بیمه‌ها تا تاریح فوت پرداخت شده باشد، سرمایه مندرج در بیمه‌نامه به استفاده‌کننده پرداخت خواهد شد. ولی اگر بیمه‌شده در پایان مدت در قید حیات باشد، بیمه‌گر تعهدی نخواهد داشت و حق بیمه ها قابل برگشت نیست. امتیاز این بیمه ناچیز بودن حق بیمه آن می‌باشد. در بیمه‌های عمر زمانی انفرادی سن شخص بیمه‌شده به‌اضافه مدت بیمه نباید از 70 سال تجاوز نماید.

بیمه تمام عمر انفرادی

هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تأمین سرمایه یا مستمری برای فرد بیمه شده و یا افراد ذینفع مورد نظر او در موعد مقرر در زمان حیات و یا پس از فوت وی می‌باشد. تعهد شرکت بیمه در این زمینه در مقابل دریافت حق بیمه می‌باشد. بیمه گر در ازای دریافت حق بیمه ، بطور مادام العمر متعهد می شود که اگر هر زمان و به هر علت، بیمه شده فوت کند سرمایه مندرج در بیمه نامه را با اضافه سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع تامین شده به استفاده کننده بپردازد.

بیمه عمر و پس‌انداز انفرادی

در این بیمه، چنانچه بیمه‌شده در خلال مدت بیمه فوت نماید، درصورتی‌که حق بیمه‌ها تا تاریخ فوت پرداخت‌شده باشد، سرمایه مندرج در بیمه‌نامه به‌اضافه سرمایه‌ای که ممکن است تا تاریخ فوت از محل مشارکت در منافع تأمین‌شده باشد، به ذینفع پرداخت‌شده و چنانچه این بیمه‌نامه تا پایان مدت ادامه یابد، سرمایه مندرج در بیمه‌نامه به‌اضافه سرمایه اضافی که ممکن است از محل مشارکت در منافع تأمین‌شده باشد به ذینفع پرداخت می‌شود.

بیمه تامین هزینه جهیزیه

در این نوع بیمه‌نامه بیمه‌گذار و بیمه‌شده پدر یا مادر دختر و یا در صورت عدم وجود آنان هر شخص دیگری است که علاقه‌مند به تأمین آینده دختر بوده و استفاده‌کننده در صورت فوت و یا حیات بیمه‌شده دختری است که بیمه‌نامه به نفع او صادرشده است.

این بیمه‌نامه باهدف تأمین سرمایه جهت تهیه جهیزیه فرزندان اناث خانواده می‌باشد. هرگاه بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه فوت یا دچار ازکارافتادگی دائم و کامل گردد (پوشش‌های تکمیلی) از آن تاریخ تا پایان مدت بیمه‌نامه حق بیمه‌ای دریافت نشده، لیکن کماکان سرمایه بیمه‌نامه در پایان مدت به استفاده‌کننده پرداخت می‌شود و چنانچه فوت بیمه‌شده ناشی از حادثه باشد دو برابر سرمایه در پایان مدت پرداخت خواهد شد

واتساپ
ارسال از طریق واتساپ