بیمه موجودات زنده

بیمه نامه مسئولیت اسب های مسابقه

شما عزیزان می توانید اسب های خود را بیمه کنید  مالکین اسب های زینتی و اسب های سواری و برای پشتیبانی از صنعت اسب داری ، بیمه حوادث اسب برای اولین بار در سال 1377 توسط شرکت سهامی بیمه ایران طراحی و به بازار بیمه ای عرضه گردید.

 بیمه اسب  :
موضوع بیمه عبارت است از بیمه اسب های مسابقه مندرج در شرایط خصوصی در برابر خطرات مندرج در شرایط خصوصی .
از نظر بیمه ای  در یک تقسیم بندی کلی ، اسبها به انواع 

 کورس

 درساژ 

تولیدی 

پرشی 

زیبایی 

صحرائی 

استقامت و راهپیمائی

 سواری آزاد

  طبقه بندی میشوند که برای همه انواع نامبرده شده میتوان بیمه نامه اسب صادر نمود  . 

باشگاه های سوارکاری ، تکثیر و پرورش ، هیئت های سوارکاری ، ادارات تربیت بدنی و مالکین انفرادی میباشد .
برای شناسائی اسب علاوه بر شناسنامه یا پاسپورت و میکروچیپ کارگذاشته شده در بدن ،  مشخصات ظاهری آن از جمله رنگ مو و یال ، جنسیت ، رنگ سم ، علامت داغی ، وضعیت سلامت جسمانی اسب از جهات مختلف و … در بازدید اولیه توسط کارشناس دامپزشک معتمد شرکت بیمه  مورد توجه و بررسی  قرار میگیرد .

حادثه و بیماری در بیمه حوادث اسب :  

حادثه : هر گونه واقعه ناگهانی ، نامطلوب و غیر قابل پیش بینی  ناشی از عامل خارجی و در محدوده جغرافیائی ذکر شده در شرایط خصوصی بیمه نامه که بدون قصد و اراده بیمه گزار تحقق یافته و باعث زیان به مورد بیمه شود .  
بیماری :  با توجه به اینکه هزینه های درمانی ناشی از بیماری تحت پوشش نمیباشد صرفا” بیماری هائی که منجر به تلف اسب شود مطابق با شرایط عمومی بیمه نامه حوادث اسب تحت پوشش میباشد . (بطور مثال تلف ناشی از بیماریهای واگیردار استثناء میباشد )
ج ) خطرات تحت پوشش :
1 – تلف ناشی از بیماری 
2 – تلف و نقص عضو ناشی از حادثه با پوشش حمل و نقل 
3 – تلف ناشی از زایمان و سخت زائی بدون دریافت حق بیمه اضافی  ( برای اسبهای مادیان )

حق بیمه :

 کلیه خطرات فوق بصورت یکجا و با نرخ واحد 5 درصد مبلغ بیمه شده ، تحت پوشش قرار میگیرند . البته در صورتی که بیمه گزار مصر به اخذ صرفا” خطر بند یک یا صرفا” خطر بند 2 باشد در اینصورت نرخ هر کدام از خطرات 53 درصد محاسبه خواهد شد .

 محدوده جغرافیایی :

ایران . در صورت جابجایی در سطح خارج از استان میبایست مراتب به اطلاع شرکت بیمه رسانده شود .

فرانشیز :

1 ) از مبلغ 1 تا 20 میلیون 20 % خسارت
2) از مبلغ 20 تا 50 میلیون 25 % خسارت
3 ) از مبلغ 50 تا 80 میلیون 30 % خسارت
4) از مبلغ 80 تا 120 میلیون 35 % خسارت
5) از مبلغ 120 میلیون به بالا 40 %

 استثنائات :

(علاوه بر استثنائات عمومی مانند جنگ ، آلودگی های رایو اکتیو و فعل و انفعالات هسته ای و … )
1 – خسارت یا تلف ناشی از دوپینگ
2 –  خسارت یا تلف ناشی از بیماریهای واگیر دار (اپیدمی)

3 – هزینه های دامپزشکی .
4 – هر گونه نقص عضو ناشی از بیماری همچنین نقص عضوهای تدریجی و کاربردی (از این جهت که در تعریف حادثه نمی باشد ) تحت پوشش قرار ندارد . (نقص عضو ناشی از حادثه تا سقف 50 درصد ارزش بیمه شده پوشش دارد)
5 – تلفات ناشی از بیماریهایی که اسب پیش از صدور بیمه نامه به آن مبتلا بوده است .

تخفیف عدم خسارت :

تخفیف عدم خسارت تا حداکثر 2 سال و هر سال 10 درصد در نظر گرفته میشود (در حال حاضر چنین تخفیفی اعمال نمیگردد) و تخفیف گروهی برای یک بیمه گزار مشروط بر اینکه حداقل برای 20 اسب پوشش بیمه ای اخذ نماید  ،  10 درصد در نظر گرفته میشود . در هر حال کل تخفیفات منظور شده برای یک اسب (یعنی تخفیف گروهی و عدم خسارت) نمیبایست از یک درصد ارزش آن اسب تجاوز کند .

مدت  بیمه نامه اسب :

مدت بیمه نامه اسب بطور معمول یکسال میباشد که در صورت تقاضای بیمه گزار  از 6  تا 11 ماه نیز صادر خواهد شد که در اینصورت محاسبه حق بیمه با توجه به تعرفه کوتاه مدت به شرح زیر انجام خواهد شد .
6 و 7  ماه : 80% حق بیمه سالانه
8 و 9  ماه : 85% حق بیمه سالانه
10 و 11 ماه : 95% حق بیمه سالانه

مدارک مورد نیاز برای صدور بیمه نامه اسب های مسابقه :

     فرم پیشنهاد تکمیل شده
     شناسنامه یا پاسپورت اسب
     گزارش بازدید اولیه کارشناس دامپزشک معتمد شرکت بیمه مبنی بر پذیرش ریسک

مدت اعتبار گزارش کارشناس :

10 روز از تاریخ بازدید  میباشد .

وظایف بیمه گزار در صورت بروز حادثه یا بیماری برای مورد بیمه شده و مدارک مورد نیاز جهت رسیدگی به خسارت .

بیمه گزار موظف است کلیه مراقبت های معمول را در تمام مدت اعتبار بیمه نامه از مورد بیمه بعمل آورد و در صورت بروز حادثه یا بیماری کلیه اقدامات لازم جهت جلوگیری از توسعه نقص عضو ، بیماری یا تلف مورد بیمه را بعمل آورده اقدام به مداوای اسب نموده و مراتب را به دامپزشک شرکت بیمه اطلاع دهد  .

با توجه به اینکه در صورت تلف اسب ، جسد به سرعت عفونی ، متعفن  و  تجزیه میگردد و نگهداری آن به لحاظ رعایت اصول بهداشتی امکان پذیر نمیباشد و معمولا سوزانده میشود و امکان بازدید و بررسی اسب تلف شده و علت مرگ میسر نخواهد شد ؛  لذا ضروریست حداکثر ظرف مدت 48 ساعت نسبت به اعلام بیماری ، نقص عضو یا اتلاف اسب اقدام و در صورت تلف اسب کلیه اقدامات لازم جهت حفظ آن تا حاضر شدن کارشناس شرکت بیمه انجام پذیرد .

بیمه گزار موظف است از مورد آسیب دیده عکس و فیلم تهیه نموده و در صورت امکان گواهی وقوع حادثه یا بیماری را از مسئولین و مقامات رسمی محلی از جمله تربیت بدنی ، پلیس  و … دریافت و به شرکت بیمه ارائه نماید .
 

فرآیند صدور بیمه مسئولیت اسب :

بیمه‌گزاران می‌توانند با تکمیل فرم پیشنهاد و درخواست خود را برای صدور بیمه‌نامه  بصورت آنلاین و اینترنتی در سایت از بیمه فروش قرار دهند.

پس از درخواست با تماس با مشاوران و  با تایید کارشناسان  و بازدید و تایید دامپزشک و موافقت شرکت سهامی بیمه ایران و موافقت بیمه گزار  با حق بیمه و شرایط اعلامی بیمه نامه صادر خواهد شد.

 چرا بیمه مسئولیت اسب با بیمه ایران؟

شرکت سهامی بیمه ایران با هشتاد و دو سال خدمات درخشان در صنعت بیمه بعنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و بنیانگزار صنعت بیمه در ایران برای اولین بار در ایران این بیمه نامه را ارائه نمود و در رشته بیمه مسئولیت اسب نیز مانند تمام رشته های بیمه مسئولیت  همواره پشتیبان مدیران و صاحبان مزارع و پرورشگاه ها و باشگاه های اسب دوانی و چابکسواران بوده است.

چرا بیمه مسئولیت اسب با بیمه فروش ؟

نمایندگی محرابیان بعنوان یکی از نمایندگانی است که به این رشته علاقه مند است و خود نیز در آن دستی بر آتش دارد  این نمایندگی با نگاهی ویژه بر بیمه نامه اسب خدمات ویژه ای در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این رشته نموده است و با مشکلات و مسائل کاملا آشنا است.

دانلود فرم پیشنهاد بیمه اسب

 سفارش بیمه اسب